OUR MALES

Všichni naši psi jsou středně dlouhé varianty srsti (dříve označována jako krátkosrstá), pevných silných koster s rovnou horní linií, samčích líbivých hlav, excelentního pigmentu, celoročně černých nosních hub.

V současné době vlastníme jednoho krycího psa Bernieho, díky kterému jsme vlastně s chovem bílých švýcarských ovčáků vůbec začali. V nejbližší době očekáváme jeho neméně kvalitního nástupce.

Jeho synové Thorr a Durango "Brit" mají své vlastní úžasné domovy. Stejně tak jako Bernieho vnuk Brutto "Sanny" a ruský import "Darkí".

 

VETERAN

* 25.01.2009   Interšampion, 3x GCh., 14x Ch., Club GCh., 2x Club Ch., 2x Vet Ch.

C.I.B. AREZZO Bohemia Star Moraveč "Bernie"

DKK 1/1, DLK 0/0, MDR1 +/+, DM n/n, prostý očních vad, 67 cm

 

Bernie je výjimečný pes s absolutně vyrovnaným přátelským charakterem, celoročně černou nosní houbou, absolutně bílou srstí bez náznaků žluté či rezavé a i ve svých devíti letech se může pyšnit naprosto dokonalou horní linií a pěkně modelovanou samčí hlavou bez jakýchkoliv lymfatických náznaků.

Je držitelem velké řádky výstavních titulů, jako zcela první zástupce plemene v České republice obdržel nejvyšší výstavní titul interšampion "C.I.B." a jako jeden z mála středně dlouhé varianty psů se dokázal protlačit mezi výstavní špičku, kterou v posledních letech zcela ovládá dlouhosrstá varianta plemene.

Ale ani co se týče pracovních výsledků, tak se nemusí za nic hanbit. Má složeno 14 zkoušek z výkonu (nejvyšší prestiž a nejvyšší ohodnocení má jeho mezinárodní všestranná zkouška IPO2) a mezi naprostou špičku mu chybí složení IPO3, což je pomyslný kynologický top.

Shrneme-li tedy jeho výstavní a pracovní výsledky, je to právě náš pes, který byl v kombinaci obojího jednoznačně nejlepším a nejúspěšnějším psem v ČR své doby.

                             

STUD MALES

* 18.05.2015     č. Ch., č. club Ch.                               * 16.09.2016    č. Jch., č. Ch.

BRUTTO Artay of Highland "Sanny"                        DURANGO AREBA Artay of Highland "Brit"

DKK 0/0, DLK 0/0, MDR1 +/+, DM n/n, 66 cm         DKK 0/0, DLK 0/0, MDR1 +/+, DM n/n, 64 cm

 

 

* 13.08.2012     BH                                                                *2018

THORR Acabo Czech "Torísek"

DKK 0/0, DLK 0/0, MDR1 ?, DM ?, 62 cm

TOPlist
TOPlist