V současné době vlastníme tři psy bílého švýcarského ovčáka.

Bernieho a jeho dva vnuky Brixíka a Brutta.

 

NAŠI KRYCÍ PSI

* 18.05.2015  č. Ch., č. club Ch.

BRUTTO Artay of Highland "Sanny"

 

* 25.01.2009  multi GCh., multi Ch., club GCh., club Ch., veteran Ch.

C.I.B. AREZZO Bohemia Star Moraveč "Bernie"

 

Je to výjimečný pes s absolutně vyrovnaným přátelským charakterem, celoročně černou nosní houbou, absolutně bílou srstí bez náznaků žluté či rezavé a i ve svých téměř osmi letech se může pyšnit naprosto dokonalou horní linií a pěkně modelovanou samčí hlavou bez jakýchkoliv lymfatických náznaků.

Je držitelem velké řádky výstavních titulů, jako zcela první zástupce plemene v České republice obdržel nejvyšší výstavní titul interšampion "C.I.B." a jako jeden z mála středně dlouhé varianty psů se dokázal protlačit mezi výstavní špičku, kterou v posledních letech zcela ovládá dlouhosrstá varianta plemene.

Ale ani co se týče pracovních výsledků, tak se nemusí za nic hanbit. Má složeno 14 zkoušek z výkonu (nejvyšší prestiž a nejvyšší ohodnocení má jeho mezinárodní všestranná zkouška IPO2) a mezi naprostou špičku mu chybí složení IPO3, což je pomyslný kynologický top.

Shrneme-li tedy jeho výstavní a pracovní výsledky, je to právě náš pes, který je v kombinaci obojího jednoznačně nejlepším a nejúspěšnějším psem v ČR.

 

NÁŠ MLADÝ PES

DILEMMA TO STAY Atagora "Brix"

 

TOPlist
TOPlist